CNN pozvala do expertnej diskusie o Covid-19 Gretu Thunbergovú. Kritici hovoria o zlom vtipe

Greta Thunbergová (Zdroj: SITA)

Blížiaca sa panelová diskusia najznámejšej americkej spravodajskej televízie CNN zarazila množstvo ľudí. Respektíve, najmä jej zloženie. Médium totiž do debaty s názvom “Koronavírus: fakty a obavy” pozvalo popri medicínskych expertoch aj Gretu Thunbergovú. Kritici hovoria o zlom vtipe.

O mladej švédskej klimatickej aktivistke Grete Thunbergovej bolo v uplynulých týždňoch kvôli pandémii počuť ďaleko menej, než ako sme boli počas minulého roka zvyknutí. V posledných hodinách sa to však zmenilo, no predmetom záujmu sa stala za pomerne zvláštnych okolností.

Popri americkej ministerke zdravotníctva Kathleen Sebeliusovej a niekdajšom riaditeľovi Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb Richardovi Basserovi sa totiž zúčastní odbornej zdravotníckej diskusie o Covid-19, hoci na to nemá žiadnu kvalifikáciu.

„Čo tam bude robiť Greta Thunbergová?“ pýtal sa rečnícky na sociálnej sieti Twitter novinár Yashar Ali, za čo zinkasoval vyše 23-tisíc kladných reakcií. Ďalší užívatelia nazvali výber klimatickej aktivistky do debaty špičkových medicínskych expertov „zlým vtipom“, upozorňuje New York Post.

Našli sa však aj tí, ktorí výber netradičnej diskutérky obhajovali. Thunbergovej účasť vraj môže pritiahnuť mladých divákov. „Má výnimočné poznanie a je novou generáciou, ktorá môže vyčistiť ten neporiadok, ktorý sme urobili. Nepozvali by ju, ak by nemala silný hlas,“ povedala držiteľka Oscara za film Boyhood Patricia Arquette.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...